Home ПублікаціїМої публікації ПРОЦЕНТНА СТАВКА: ВІД ДРУКАРСЬКОГО СТАНКА ДО ГІЛЬЙОТИНИ

ПРОЦЕНТНА СТАВКА: ВІД ДРУКАРСЬКОГО СТАНКА ДО ГІЛЬЙОТИНИ

by Mykhailo Kolisnyk

10 актуальних питань щодо відсоткової ставки

 «Гірше друкарського станка – тільки гільйотина»

Ірвінг Фішер (1867-1947), американський економіст

 1.Від друкарського станка до гільйотини

«Гірше друкарського станка – тільки гільйотина», – ці слова приписують американському економістові Ірвінгу Фішеру, котрому людство зобов’язано основою знань про поведінку відсоткової ставки. Розробляючи теорію капіталу, доходу та процентів Ірвінг Фішер вважав основною причиною інфляції, яка впливає на величину відсоткової ставки, надлишок надрукованих та випущених грошей. До речі, гіперінфляція, викликана недолугою монетарною політикою, та агресивна депресивна фіскальна політика держави вже багато разів на практиці показували наскільки короткою може бути дорога від друкарського верстату, що випускає незабезпечені казначейські білети, до нехитрого пристрою колись встановленому на французькому Майдані Згоди (La place de la Concorde).

В процесі трансформації суспільства люди не лишень вимушені переключитися в продуктах харчування з «хліба на тістечка», як пропонувала одна з французьких королев. Саме в епоху зміни економічних формацій люди з легкістю втрачають чи набувають велетенські статки дуже часто через поспішні та невиважені рішення у сфері використання банківських продуктів. Більшість банківських продуктів мають закладену в собі відсоткову ставку, своєчасний та прискіпливий аналіз якої дозволяє встановити привабливість того чи іншого продукту.

Ця стаття має на меті допомогти тим, хто на практиці хотів би вміти аналізувати відсоткову ставку, використовуючи найпростіші фінансові інструменти. Крім того, давайте спробуємо відповісти на найбільш нагальні питання, які стосуються відсоткової ставки…

Завантажити всю статтю у форматі PDF

Стаття вперше була опублікована тут

You may also like