Home CFO Club Ukraine Програма Фінансовий менеджмент – 2023: шлях фінансиста

Нелегкий та тернистий шлях фінансиста в сучасній Україні. Мінливе бізнес-середовище, нестабільні податкові правила, зовнішні виклики… Сучасний український фінансист нагадує бійця загону спеціальних операцій, він повинен бути озброєний досконалими сучасними фінансовими інструментами, вільно володіти ними справлятися з викликами сьогодення. Його загартовувало зовнішнє середовище, два роки пандемії, війна з північним агресором і як наслідок несприятливі макроекономічні індикатори – все це сприяло посиленню ролі фінансового дирекетора до рівня управління підприємством в цілому. В таких умовах компанії дуже часто повертаються до ручного управління і саме фінансовий директор стає тим, хто управляє підприємством в цілому здійснюючи антикризовий менеджмент. Крім вказаних вище викликів, фінансовому директору потрібно знайти час вдосконалити свої вміння та навики, оволодіти новими інструментами. В цьому йому може допомогти середньо-термінова авторська програма Фінансовий менеджмент.

Зареєструватися на модуль/програму?

Я проводжу цю програму вже більше 18 років поспіль. От і в цей буремний рік продовжує навчатися група MTF-18. Зробивши перерву на два місяці в зв’язку з військовими подіями ми продовжили навчання on-line. Ми продовжуємо навчання в вересні та жовтні, повністю пройшовши заплановану навчальну програму.

Хоч в країні війна, але економіка повинна працювати. По при всі негаразди завдані нам агресиваними діями геополітичного сусіда наша економіка повинна допомагати нашим захисникам, в ній повинні обертатися гроші, вироблятися суспільні блага, функціонувати існуючі та створюватись нові робочі місця. Тільки так ми можемо генерувати грошові потоки та продукти для підтримки тих, хто захищає нашу країну. Кожен повинен бути там, де він своїми знаннями, вміннями та навиками може бути корисним найбільше. Це непорушний принцип ефективності економіки.

От і я продовжую робити те що, як економіст, вмію робити найкраще: досліджую, як веде себе економіка у військовий час, проводжу навчальні програми, вчу людей приймати правильні, фінансово обгрунтовані рішення в хороші часи та в часи економічного та гео-політичного лихоліття…

Ось чому, фінансистам та всім тим, хто хоче системно вивчити фінанси, раджу не відкладати на потім, а скористатися сприяливими економічними умовами та почати навчання у новій групі MTF-19 на середньо-терміновій програмі “Фінансовий менеджмент”. Як і в попередні роки, програма зараз налічує 7 модулів по три дні кожен. Періодичність проведення модулів: один раз на місяць.

Зареєструватися на модуль/програму?

Програма «Фінансовий менеджмент» – це набір інструментів, застосовувати котрі повинен вміти кожен з тих хто займається фінансами. На відміну від інших програм – основний наголос зроблено не просто на вирішенні теоретичних задач, а на прикладах використання таких інструментів в умовах сучасної української економіки. Цього року ми подивимося також на особливості застосування фінансових інструментів та прийняття рішення у воєнні часи. Модулі програми – це набір інструментів управлінського та фінансового обліків, бюджетування, контролінгу та фінансового менеджменту. Оскільки всі ці частини фінансів взаємопов’язані, то навчаючись на всіх модулях програми, та ще й у одного викладача, в учасників формується єдина цілісна картинка, як пов’язані ті чи інші інструменти фінансів. Як побудувати, наприклад, облікову систему так, щоб вона служила і для цілей фінансового (бухгалтерського) і для цілей управлінського обліку. Або ще, як правильно зробити аналітику на базі рахунків фінансового обліку, щоб отримати потрібні норми та нормативи для складання бюджетів, як аналізувати відхилення.

Фінансисти переважно, вже мають фінансову освіту, проте у більшості вона набута в студентські часи, тоді, коли вони ще не працювали фінансистами і не знали, що важливо, а що ні, різні викладачі просто надиктували конспекти, щось запам’яталося краще, щось гірше. Подекуди те, що було вивчено на одному предметі, ніяк не пов’язувалося з іншим. Цілісна картина формувалася далеко не завжди, та часто була не чітка. Участь у програмі «Фінансовий менеджмент» надає можливість сформувати таку чітку картинку, ще раз освіжити те що знав, доповнити тим, що було відсутнє. І головне, оскільки, за спиною учасників вже багатолітній досвід роботи в фінансах та бухгалтерії, то вони мають можливість не тільки обмінятися таким досвідом на перервах, але і порівняти почуте з практикою власної компанії, зрозуміти, де ти лідер, а де ще є резерв для вдосконалення.

Запрошуємо на програму тих, хто вже працює фінансовим директором і хоче систематизувати власний досвід та тих, хто пов’язав своє життя з фінансами та бухгалтерією, йде цим нелегким шляхом, та мріє стати фінансовим директором.

Набір на програму стартував вже зараз і зараз найкращі умови записатися на неї. Навчання чергової групи MTF-19 (mid-term finance) стартує в 23 лютого 2023 року.

Зареєструватися на модуль/програму?

Перелік модулів програми:

Програма «Фінансовий менеджмент» Михайла Колісника – повний портфель інструментів сучасного фінансиста , їх повинен вміти використовувати кожен фінансист.

Запрошую на програму.

Photo credit by M.W.Kolisnyk     

    You may also like