Завантаження Події

« Всі Події

  • Це подія пройшло.

Школа Фінансів для юристів

16.07.2018 - 17.07.2018

Шляхи юристів та фінансистів часто перетинаються, як при здійсненні управління компанією, так і при реалізації громадянських прав та свобод. Фінансисти компанії згадують юристів добрим словом особливо в контексті податкового обліку. Адже, в нашій країні «прискіплива увага контролюючих органів (вилучення документації чи оргтехніки та інші «приємні» речі), є скромним визнанням успіхів Вашого бізнесу», як казав колись один з моїх знайомих адвокатів, спеціалістів по захисту бізнесу. І все ж, для більш плідної співпраці, фінансисти повинені зробити крок назустріч юристам і знати як працюють закони та що вини вимагають. В свою чергу юристам варто знати основи функціонування економічних та фінансових закономірностей на фірмі та в зовнішньому середовищі. Адже, коли закони протирічать економічним закономірностям, то останні набувають дивного спотвореного характеру, але продовжують існувати в незвиклому перекрученому, непритаманному для цілого світу форматі. Про що це я? Наведу приклад відомий нам усім.

Якщо вітчизняний виробник автомобілів не хоче конкурувати з зарубіжними виробниками за допомогою якості та інновацій, а воліє це зробити це за допомогою адмінресурсів, наприклад, лобіювання понад-високого ввізного мита на нові імпортні автомобілі, то так за допомогою законодавчих методів встановлюється дискримінація частини імпортних товарів (цінова дискримінація це професійний економічний термін, а не образливий епітет). Проте, якщо законодавство пробує «вирівняти» шанси зарубіжного та іноземного автомобіле-виробника за допомогою мита, то при цьому, насправді, вирівнюються шанси менш якісного та більш якісного товарів і все ще подається під соусом «захисту вітчизняного товаровиробника». До речі, «захист вітчизняного товаровиробника» не повинен означати «захист низько-якісного вітчизняного товаровиробника», щонайменше не за кошт українських платників податків. Проте, навіть якщо закони пробують ввести такий захист, то все ж залишаються в дії економічні закони. Жоден законодавчий акт не в силі відмінити економічну закономірність сприйняття споживачем якості товару та його бажання споживати якісне (тобто таке, що відповідає споживчим потребам). І якщо, в сприйнятті людей нова продукція вітчизняного авто-прому неконкурентна у порівнянні з потриманою (7-10 років) іноземною машиною, то грош ціна такого авто-прому і нічого його захищати. І в результаті суспільство зустрічається з проблемою автомобілів на «євро-бляхах». Я далеко не прихильник джипів з іноземними номерами, якими керують мої співвітчизники, тим більше, що ухилившись від своїх обов’язків вони тим самим привели до зменшення моїх прав (наприклад, права встановити, хто буцнув мене в бампер і, покинувши машину, втік з місця події), але мушу констатувати факт, що проблема є перш за все наслідком невідповідності правових актів, які лобіюють інтереси вітчизняного виробника, економічним закономірностям, які захищають право споживача отримати найбільш якісний товар за найбільш сприятливою ціною.

І таких прикладів є багато. Ми будемо їх розглядати, так само, як і багато іншого цікавого (наприклад, partnership accounting) на дводенній програмі «Фінанси для юристів», яка стартує 16-17 липня 2018 р.

 Зареєструватися на програму? Зареєструватися електронною поштою.

 

Місце проведення

Київ (offline або online): більш точно формат та/або місце проведення буде повідомлено пізніше
Київ, Ukraine

Організатор

CFO Club Ukraine
Телефон:
+380 67 507 09 63
Адреса електронної пошти:
russkina@cfo-club.org
View Організатор Website